< Powrót do wszystkich aktualności
 

"Opalówka bryluje w agroturystyce"
Gazeta Gorlicka - wtorek, 4 sierpnia 2009

Jedno z najlepszych gospodarstw agroturystycznych w regionie

Maria i Zbigniew Opalowie z Banicy koło Izb mają powody do zadowolenia. Ich Opalówka okazała się jednym z najlepszych gospodarstw agroturystycznych w naszym regionie. Na oficjalne rozstrzygnięcie konkursu przyjdzie jeszcze poczekać do początku września, ale Opalowie już teraz mogą spać spokojnie. To ich gospodarstwo jako jedyne z biorących udział w rywalizacji zostało bowiem zgłoszone przez komisję także do Wojewódzkiego Konkursu Agro-Eko-Turystycznego Zielone Lato 2009.

- Bardzo się cieszymy z tego wyróżnienia. W tym roku po raz pierwszy bierzemy udział w takiej rywalizacji,tym bardziej jest to dla nas miłe zaskoczenie - mówi Maria Opala.

Baniczanie rzeczywiście mogą być dumni - z samego tylko Uścia Gorlickiego w szranki stawało z nimi aż sześć gospodarstw o podobnym profilu działalności. Łącznie do regionalnego konkursu zgłoszonych zostało natomiast dziewięć gospodarstwwtym, oprócz wspomnianych, po jednym z Gorlic, Łosia oraz Sękowej.

- Kryteria oceniania są bardzo surowe. Bierzemy pod uwagę nie tylko urządzenie oraz funkcjonowanie gospodarstw, ale także jakość świadczonych przez nie usług oraz ekologiczny system oddziaływania na środowisko - informuje Maria Michalik, członek komisji konkursowej.

Nagrody rzeczowe oraz dyplomy to jednak nie najważniejszy czynnik decydujący o wzięciu udziału w rywalizacji. Najbardziej liczy się sama promocja zwycięskiego gospodarstwa.

- Informacje o zwycięzcach zamieścimy na stronie MODRU, zgłosimy je także do Starostwa Powiatowego. Wyniki konkursu powędrują także do Centrum Informacji Turystycznej w Gorlicach oraz do branżowych katalogów - zapewnia Maria Michalik. (asy)